اداره پلیس فیلی با پلیس نیویورک و اف بی آی همکاری کرد تا به مظنونان سریال CBS-CBS Philly در تیراندازی در متروی نیویورک کمک کند.


فیلادلفیا (سی‌بی‌اس) – اداره پلیس نیویورک یک مظنون تیراندازی جمعی در مترو را دستگیر کرد. مقامات می گویند که خود فرانک جیمز با پلیس مک دونالد در منهتن تماس گرفت و محل اختفای او را پیدا کرد.

اریک آدامز، شهردار نیویورک گفت: «ما آن را از نیویورکی ها گرفتیم.

بیشتر بخوانید: جلسات هیئت منصفه روز پنجشنبه در محاکمه کنت جانسون، عضو شورای شهر و همسر داون چاووس ادامه یافت.

جیمز مظنون به کشتن ۱۰ نفر و زخمی کردن حداقل ۱۹ نفر دیگر در متروی بروکلین است.

محققان می گویند جیمز با منطقه فیلادلفیا ارتباط دارد. گفته می شود که او اخیرا آپارتمانی در منطقه تیوگا در فیلادلفیا به مدت ۱۵ روز اجاره کرده است. شاهدان روز چهارشنبه گزارش شدند و همسایه ها گفتند که شوکه شده اند.

بازرسان همچنین می گویند که جیمز یک ون سفید را از تاسیسات U-Haul در Nicetown کرایه کرده است. مقامات می گویند که مرد ۶۲ ساله کامیون را در ۶ آوریل توقیف کرد، هزینه آن را پرداخت کرد و یک روز قبل از حمله آن را از یک مرکز در هانتینگ استریت وست پارک برداشت.

اسناد دادگاه همچنین نشان می دهد که دوربین مداربسته بروکلین از یک ماشین و یک مرد با دو چمدان با لباس محافظ زرد و یک ژاکت نارنجی فیلم گرفته است. اظهارات شاهدان در مورد توصیف جیمز با ویدیوی نظارت مطابقت دارد و پلیس می گوید مواد هشدار دهنده را در مترو گذاشته است. پلیس بطور قانونی بنزین، مشعل، کلید U-Haul، وسایل آتش بازی و تپانچه اوهایو را با شماره سریال آسیب دیده داخل کیسه ها خریداری کرد.

پس از حمله، پلیس گفت که فیلم‌های نظارتی جیمز را ضبط کرده است که نشان می‌دهد او ایستگاه را در ایستگاهی دورافتاده ترک می‌کند و کمتر از ۳۰ ساعت در حال فرار است.

پلیس فیلادلفیا می گوید که با پلیس نیویورک و اف بی آی برای یافتن او همکاری کرده است.

دانیل اوتلاو، کمیسر پلیس فیلادلفیا، کمیسر پلیس فیلادلفیا، گفت: «کار با اف‌بی‌آی، کار با اداره پلیس، وقتی می‌گویم منابعی که می‌توانند منابع تحقیقاتی باشند، می‌توانند منابع میدانی باشند – هر آنچه که نیاز دارند، باشد.

اگرچه جیمز اهل نیویورک است، اما در سال های اخیر در فیلادلفیا و میلواکی زندگی کرده است. آخرین آپارتمان او در فیلادلفیا بود که در ۲۸ مارس سال جاری شروع به کار کرد.

بیشتر بخوانید: به گفته یک سخنگوی، یک مرد در تیراندازی در مجتمع آپارتمانی کرستبری در کامدن زخمی شد.

بازرسان یک حکم بازرسی شامل مخازن خالی، شوخی و یک جعبه تفنگ با ظرفیت بالا را اجرا کردند.

مقامات می گویند که او حدود ۲۰ بار از آپارتمان Lyft استفاده کرده است. سوابق Lyft همچنین نشان می دهد که جیمز از انباری در فیلادلفیا بازدید کرده است، جایی که پلیس می گوید او انواع مهمات را پیدا کرده است. بازرسان از اکانتی که او در جریان حمله دسته جمعی حذف کرده بود به واحد آورده شدند.

Outlaw گفت: “ما، اداره پلیس، به آنچه در اطرافمان می گذرد توجه می کنیم و مطمئن می شویم که منابع کافی داریم.”

علیرغم دستگیری جیمز، Outlaw می گوید پلیس با افرادی در SEPTA و Amtrak که مسئول امنیت عمومی هستند در تماس است و تمام تلاش خود را می کنند تا آسیب پذیرترین مناطق را تحت پوشش قرار دهند.

یاغی گفت: “من نمی‌خواهم مردم در ترس زندگی کنند. نمی‌خواهم مردم بگویند، خوب، من سوار قطار یا مترو یا هر چیز دیگری نمی‌شوم. فقط بدانید که ما حواسمان به این موضوع است.”

در حالی که این حادثه هنوز در ذهن بسیاری است، افسران اینجا در فیلی نیز در حال تشدید گشت‌زنی هستند.

برون پیس، دادستان منطقه بروکلین می گوید که جیمز با اتهامات تروریسم فدرال مواجه است.

جیمز برای محاکمه در دادگاه فدرال بروکلین حاضر خواهد شد و در صورت محکومیت به حبس ابد محکوم خواهد شد.

اخبار بیشتر: تصادف چند وسیله نقلیه در بخش سامورتون فیلی یک کشته بر جای گذاشت. تقاطع خیابان باستلتون و جاده بیبر بسته می شود

راس دی میت، آلسیا رید و کری کورادو از CBS3 در این گزارش مشارکت داشتند.