اتحادیه اعتباری متهم به گرفتن پول از بدهی کارت اعتباری بیوه بدون اطلاع او شد


فریمونت، کالیفرنیا (KGO) – یک بیوه چقدر مسئول بدهی کارت اعتباری شوهر مرحومش است؟ این سوالی است که پس از آن مطرح شد که یک زن متوجه شد اتحادیه اعتباری او بدون اطلاع او از حسابش پول برداشت می کند.

گیل هاسدن بیش از ۳۰ سال در فرمونت زندگی کرد و اخیراً به دریاچه تاهو نقل مکان کرد.

در این روز او وقت خود را صرف ساخت یک پازل کرد.

اکنون او یک معمای بزرگتر برای نگرانی دارد – چرا اتحادیه اعتباری فدرال Kinecta بدون اطلاع به او فاکتور می دهد؟

گیل در سال ۲۰۱۹ پس از ۳۲ سال زندگی مشترک، همسرش رابرت کریستوفر هاسدن را در سن ۶۲ سالگی بر اثر سرطان از دست داد.

آن دو سعی کردند دو کارت اعتباری مجزا داشته باشند.

مطالب مرتبط: مشتری چیس از پیدا کردن ۷۰ کارت اعتباری صادر شده برای افراد کاملا غریبه به حسابش شوکه شد.

او گفت: “من و شوهرم کارت اعتباری خود را عمدا دریافت کردیم، بنابراین اگر یکی از ما (گم شد) یا دزدی کرد، باید به کارت اعتباری دیگری برگردیم.”

آنها یک حساب بانکی مشترک داشتند.

او می‌گوید که پس از بررسی دقیق‌تر صورت‌حساب بانکی خود متوجه شد که Kinecta از پرداخت هر ماه از آن حساب برای مانده اعتباری شوهرش خودداری می‌کند.

او گفت: “و هر ماه آنها سود می گرفتند و حداقل پرداختی را می گرفتند.”

بدهی های هر ماه حدود ۲۵ دلار بود.

با توجه به نرخ پرداخت فعلی، بازپرداخت بدهی ۱۰۰۰ دلاری به هفت سال زمان نیاز دارد.

تماشا کنید: قاضی اختلافات کوچک در پرونده Oculus علیه فیس بوک حکم داد و شرکت فناوری را به پرداخت هزینه های قانونی محکوم کرد

«به اندازه تعهدات پرداخت نشده در هنگام فوت شوهرم خواهم پرداخت. هاوسدن گفت: «فکر نمی‌کنم برای دو سال سود بدهم، زیرا نمی‌دانستم».

او می گوید که نماینده بانک به او گفته است که سیستم به این صورت کار نمی کند و باید سود پرداخت کند.

سپس او ۷ را به طرف شما تبدیل کرد.

ما با کینکت تماس گرفتیم. اتحادیه اعتباری به ما گفت: “ما درک می کنیم که مرگ یکی از عزیزان می تواند از نظر عاطفی زمان سختی برای بازماندگان باشد. تیم دربان ما با خانم هاوسدن تماس گرفت و بلافاصله نگرانی‌ها و نگرانی‌های او از جمله بازپرداخت کارت اعتباری سود تخمینی را حل کرد.

هاوسدن گفت: “من از سرعتی که آنها با آنها این مشکل را در هنگام تماس با آنها تصحیح کردند، قدردانی می کنم.” “اما هرگز نباید به آن نقطه می رسید.”

Kinecta می گوید که بدهی های یک فرد به ملک منتقل می شود. پیشنهاد می‌شود تمام اطلاعات مالی و حسابداری در مکانی امن نگهداری شود تا به بازماندگان کمک شود.

داستان‌ها و ویدیوهای بیشتری از مایکل فینی و ۷ On Your Side را بررسی کنید.

سوالی در مورد مایکل و تیم ۷ دارید؟ فرم را در اینجا پر کنید!
۷OIS Consumer Hotline یک سرویس میانجیگری رایگان مصرف کننده برای کسانی است که در منطقه خلیج سانفرانسیسکو هستند. ما به افراد با مسائل مصرف کننده کمک می کنیم. ما نمی توانیم در پرونده های بین شرکت ها یا پرونده های مربوط به قانون خانواده، مسائل کیفری، اختلافات مالک / مستاجر، مسائل کاری یا مسائل پزشکی کمک کنیم. لطفاً سؤالات متداول ما را در اینجا مرور کنید. به عنوان بخشی از روند ما برای کمک به شما، لازم است با شرکت / آژانسی که در مورد آن می نویسید تماس بگیرید. اگر نمی‌خواهید با آنها تماس بگیریم، فوراً به ما اطلاع دهید، زیرا این کار بر توانایی ما برای کار روی پرونده شما تأثیر می‌گذارد. با توجه به تعداد زیاد ایمیل‌هایی که دریافت می‌کنیم، لطفاً ۳ تا ۵ روز کاری برای پاسخ منتظر بمانید.

حق چاپ © ۲۰۲۲ KGO-TV. تمامی حقوق محفوظ است.