اتحادیه اروپا در حال برنامه ریزی برای جنگ یارانه ای است زیرا این صنعت با تهدید «وجودی» از سوی Politico ایالات متحده مواجه است


برای گوش دادن به این مقاله روی پخش کلیک کنید

این توسط هوش مصنوعی صحبت می شود.

دو مقام ارشد اتحادیه اروپا به پولیتیکو گفتند که اتحادیه اروپا در وضعیت اضطراری قرار دارد و در حال تدارک حمایت گسترده برای جلوگیری از نابودی صنعت اروپا توسط رقبای آمریکایی است.

اروپا با ضربه مضاعف آمریکا مواجه است. اگر به نظر می رسد که قیمت انرژی در ایالات متحده به دلیل جنگ روسیه در اوکراین برای همیشه بالاتر از ایالات متحده باشد، جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده در حال حاضر ۳۶۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است. طرح حمایت از صنعت برای حمایت از صنایع سبز تحت قانون کاهش تورم.

مقامات اتحادیه اروپا از این بیم دارند که شرکت‌ها اکنون با فشار تقریباً غیرقابل مقاومتی برای انتقال سرمایه‌گذاری جدید به آمریکا و نه اروپا مواجه شوند. تیری برتون، مدیر عملیات اتحادیه اروپا، هشدار می دهد که بسته حمایتی جدید بایدن یک “چالش وجودی” برای اقتصاد اروپا ایجاد می کند.

کمیسیون اروپا و کشورهایی از جمله فرانسه و آلمان می‌دانستند که اگر می‌خواهند از تبدیل شدن این قاره به یک زمین بایر صنعتی جلوگیری کنند، باید به سرعت وارد عمل شوند. این دو مقام گفتند که اتحادیه اروپا اکنون در حال کار بر روی یک طرح اضطراری برای هدایت منابع مالی به صنایع کلیدی با فناوری پیشرفته است.

این دو مقام ارشد گفتند که راه حل موقتی که اکنون در بروکسل آماده می شود، مقابله با حمایت آمریکا با پول اتحادیه اروپا است. این یک “صندوق حکمرانی اروپایی” است که قبلاً در سخنرانی رئیس کمیسیون اورسولا فون در لاین در سپتامبر برای کمک به شرکت‌ها برای سرمایه‌گذاری در اروپا و رعایت استانداردهای سبز جاه‌طلبانه ذکر شده است.

مقامات ارشد گفتند که اتحادیه اروپا باید به سرعت عمل کند زمانی که شرکت‌ها تصمیم می‌گیرند کجا کارخانه‌های آینده خود را برای همه چیز، از باتری‌ها و خودروهای الکتریکی گرفته تا توربین‌های بادی و ریزتراشه‌ها بسازند.

مقامات هشدار دادند که دلیل دیگر بروکسل برای واکنش سریع این بود که کشورهای اتحادیه اروپا از جمع آوری کمک های اضطراری به تنهایی جلوگیری کنند. پاسخ هرج و مرج به بحران قیمت گاز، از آنجایی که کشورهای اتحادیه اروپا با انواع اقدامات حفاظتی ملی که تهدیدی برای تضعیف بازار واحد بود، پاسخ دادند، همچنان یک نقطه دردناک در بروکسل است.

به ویژه کمیسر اروپایی برتون، گروه را در به صدا درآوردن زنگ خطر رهبری کرد. که در با صنعت اتحادیه اروپا آشنا شوید به گفته افراد حاضر در اتاق، روز دوشنبه، برتون در مورد “چالش وجودی” اروپا از قوانین کاهش تورم هشدار داد. به گفته برتون، اکنون ضروری است که “فرآیند صنعتی زدایی را که در حال وقوع است معکوس کنیم”.

برتون درخواست‌های رهبران کسب‌وکار در سراسر اروپا را تکرار کرد که درباره یک طوفان عالی برای تولیدکنندگان هشدار داده بودند. فردریک پیرسون، رئیس BusinessEurope می گوید: «این کمی شبیه غرق شدن است. بی سر و صدا اتفاق می افتد.”

قانون کاهش تورم یک مشکل خاص برای خودروسازان اتحادیه اروپا – مانند فرانسه و آلمان – است، زیرا مصرف کنندگان را تشویق می کند تا زمانی که صحبت از خودروهای الکتریکی به میان می آید، «امریکایی بخرند». پایتخت های بروکسل و اتحادیه اروپا این را تضعیف تجارت آزاد جهانی می دانند و بروکسل خواهان معامله ای است که در آن شرکت هایش بتوانند از مزایای مشابه ایالات متحده برخوردار شوند.

از آنجایی که راه حل دیپلماتیک بعید به نظر می رسد و بروکسل مایل به اجتناب از یک جنگ تجاری همه جانبه است، رقابت برای حمایت اکنون مانند طرح B بحث برانگیز به نظر می رسد.

برای انجام این کار، لازم است از آلمان و کمیسرهای اقتصادی لیبرال مانند والدیس دامبروسکیس، رئیس تجارت و مارگرت وستاگر، رئیس رقابت، حمایت شود.

در نشست وزرای تجارت اتحادیه اروپا در روز جمعه، بروکسل امیدوار است که شفافیت بیشتری از برلین در مورد اینکه آیا آنها مایل به شکستن تابو یارانه خود هستند یا خیر، دریافت کند.

فرانسه مدت‌هاست که خواستار حمله متقابل به واشنگتن از طریق هدایت بودجه دولتی به صنایع اروپایی برای کمک به شرکت‌های صنعتی پیشرو قاره شده است. این ایده اکنون در برلین، که به طور سنتی از نظر اقتصادی لیبرال تر بوده، مورد توجه قرار گرفته است.

رابرت هوبک، وزیر اقتصاد آلمان و برونو لومر، همتای فرانسوی وی، روز سه‌شنبه بیانیه‌ای مشترک صادر کردند و خواستار یک سیاست صنعتی اتحادیه اروپا شدند که شرکت‌های ما را قادر می‌سازد در رقابت جهانی، به‌ویژه از طریق رهبری فناوری، پیشرفت کنند. رویکردی به چالش‌هایی مانند قانون کاهش قیمت آمریکا.»

جدای از نشست وزرای بازرگانی در روز جمعه، این ایده هفته آینده به طور غیر رسمی در میان وزرای رقابت مورد بحث قرار خواهد گرفت. یک مقام گفت که رهبران اروپایی همچنین در حاشیه اجلاس سران بالکان غربی در ۶ دسامبر و در شورای اروپا در اواسط دسامبر درباره آن بحث خواهند کرد.

سعید هانس فون در بورچارد، جورجیو لیالی و پائولا تاما.