رژیم لاغری سریع

آگهی شرکت الن ماسک; ما میمون ها را شکنجه نمی کنیم. – wsnlab


بیانیه ایلان ماسک در مورد شکنجه میمون ها

این شرکت بیوتکنولوژی در حال توسعه یک رابط مغز و کامپیوتر است که ادعا می کند روزی می تواند انسان ها را باهوش تر کند و توانایی راه رفتن را برای افراد فلج بازیابی کند.

با این حال، کمیته پزشکان برای پزشکی مسئول (PCRM) گزارش داد که بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۲۰، میمون‌های آزمایشگاه Norallink تحت آزمایش‌های شکنجه قرار گرفتند و شواهدی از بثورات، خودآزاری و خونریزی مغزی مستند شد.

نورالینک در آخرین بیانیه خود در مورد میمون هایی که آزمایش کرده است، اذعان کرد که میمون ها کشته شده اند، اما گفت که این به دلیل عدم مراقبت های پزشکی نیست.

Noralink که توسط ایلان ماسک تأسیس شده است، روی یک تراشه مغزی قابل کاشت کار می کند که به گیرندگان اجازه می دهد تا وظایف را تنها با استفاده از ذهن خود انجام دهند.

سال گذشته، این شرکت فناوری خود را به یک ماکاک نشان داد که بدون جوی استیک و تنها با دستورات طوفان فکری مشغول بازی های ویدیویی بود.

یک گروه حقوق حیوانات به نام کمیته پزشکان برای پزشکی مسئول (PCRM) ادعا می‌کند که Nuralink از ایمپلنت‌های بسیار تهاجمی استفاده می‌کند که باعث “رنج شدید برای میمون‌های شکنجه‌شده که مراقبت کافی را دریافت نکرده‌اند.”

در گزارشی ۷۰۰ صفحه ای، این گروه ادعا کرد که ۱۵ میمون از ۲۳ میمونی که مورد آزمایش قرار گرفتند مرده بودند و برخی انگشتان خود را از دست دادند.

در این شکایت، مدافعان حقوق حیوانات در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس را در ۹ مورد نقض حقوق حیوانات، از جمله قانونی که درد و ناراحتی حیوانات را در حین مراقبت از آنها کاهش می دهد، یافتند. به گفته این گروه، بسیاری از میمون ها در نتیجه آزمایش های بسیار تهاجمی و مراقبت ضعیف مورد آزار و اذیت شدید قرار گرفتند. این ایمپلنت ها و دستگاه های مربوطه که پس از ایجاد حفره در جمجمه وارد مغز می شوند، باعث عفونت های مکرر در حیوانات می شوند و سلامت و دقت تحقیقات آنها را به طور قابل توجهی به خطر می اندازند. نمونه‌های متعددی از صدمات نیز در میمون‌ها دیده شده است، از جمله موردی که در آن انگشتان دست و پاها ظاهراً در اثر صدمه به خود یا آسیب‌های دیگر از دست رفته است.

در مورد دیگری، یک میمون با سوراخی در سرش دچار عفونت خونی پوستی شد که باعث مرگ او شد. در مثال دیگری که توسط این گروه ارائه شد، میمونی با تراکئوستومی کاشته شده در مغزش علائمی مانند استفراغ و تنگی نفس را نشان داد که مشخص شد ناشی از سکته مغزی است.

این تیم از داده‌ها برای شکایت از دانشگاه کالیفرنیا، دیویس استفاده کرد، جایی که نورالینک قبلاً آزمایش‌های خود را انجام داده بود، اما این شرکت مستقیماً در این دعوی دخالت نداشت.

دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، که همکاری خود را با Norallink در سال ۲۰۲۰ تکمیل کرد، ادعا می کند که دستورالعمل های تحقیقاتی را در طول آزمایشات به طور گسترده اصلاح و اعتبار بخشیده است. سخنگوی دانشگاه گفت که کارکنان مراقبت های دامپزشکی از جمله نظارت ۲۴ ساعته حیوانات را ارائه کردند و هرگونه حادثه را به کمیته رفاه حیوانات (IACUC) گزارش دادند تا در صورت لزوم دستورالعمل ها و آموزش ها را تغییر دهند.

این کمیسیون قصد دارد از دانشگاه کالیفرنیا، دیویس شکایت کند و درخواست عکس‌ها و ویدیوهای منتشر نشده را به عنوان بخشی از داده‌های اصلی کند. او همچنین می خواهد به هویت حیواناتی که با Nuralink آزمایش شده اند دسترسی پیدا کند تا سرنوشت آنها پس از کالج مشخص شود. اما کالیفرنیا دیویس می‌گوید این اطلاعات متعلق به Norallink است.

شفافیت Neuralink

Nuralink در یک متن طولانی در وب سایت خود، تیم PCRM را متهم کرد که به هر طریق ممکن با استفاده از حیوانات در تحقیقات مخالفت می کند، حتی اگر مقررات فعلی ایجاب کند که حیوانات قبل از آزمایش انسانی آزمایش شوند.

این شرکت در توضیح تاریخچه مختصر همکاری خود با دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، گفت که مرکز ملی تحقیقات پستانداران کالیفرنیا (CNPRC) ابتدا اجازه دسترسی به لاشه میمون ها را برای آزمایش جراحی داد و سپس بابون های زنده مانده را در اختیار دیگران قرار داد. . پروژه های تحقیقاتی.

Norallink می گوید که در مراحل اولیه پروژه خود، میمون ها فقط در روز عمل جراحی در دسترس شرکت بودند و سپس تحت آرامبخشی کشته شدند. علاوه بر این، آسیب‌هایی که این میمون‌ها متحمل شدند، از جمله از دست دادن انگشتان پا، ممکن است به دلیل رفتار تهاجمی آن‌ها با سایر میمون‌ها باشد که در کانون توجه قرار دارند و نتیجه آزمایش‌های این شرکت نیست.

۴۶

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر