آقای رئیس «پشت پرده» کشور را اداره می کند؟!


استاد، شما

دیدارنیوز: روزنامه جوان نوشت: رئیس جمهور اعلام کرد که دستگاه های نظارتی پشت صحنه در حال بررسی گرانی های اخیر و تعیین علل آن هستند.

اگر علت تورم «پیشینه» باشد، پشتوانه مدیریت است نه دولت ها. دولت سیزدهم مانند سایر دولت ها با مردم «عهد» بست، «مسئولیت» پذیرفت، «وعده» داد و «انتظار» ایجاد کرد. تا کنون خیلی خوب. بعد از آن تا حدودی از توقعات فراتر رفت زیرا همه دیدند که هماهنگی نیروها و نهادها در اوج است و این توقع را دوچندان کرد.

انتظار این است که دولت اگر پشت پرده را باور کند، پوست پشت صحنه مافیا را کنده و رسوایی را به زمین بیندازد و مافیای مرده را زیر آفتاب بگذارد تا درس عبرت شود. به دیگران.

رئیس جمهور انقلابی باید از دستوراتش بلند شود و حرکتش، هیئت بلندش و فریادش باید آتش روشن کند. وقتی صنعت انحصار دولتی خودرو فقط یک تماشاگر است و بازار ۴۰ میلیون نفر را یک شبه در بستر مرگ می گذارد، عبارت سرد، بی روح و ناامیدکننده «پشت صحنه تحقیقات» چشمان دولت را خم می کند. پشت پرده بودن دولت مانع دشوار و امید به حل مشکلات و ضربه زدن به مافیا، انتظار یک دولت متعهد و مسئولیت پذیر است.

تنها در یک روز می توان این خبر را در کانال های خبری خواند: «تولید داخلی بیش از نیاز است، اما مافیای گوشت اجازه نمی دهد ارزان شود»، «مافیای خودرو مانع از توسعه این صنعت می شود»، « مافیای مواد مخدر اجازه نمی‌دهد حمایت به بیمار برسد.» حتی دیروز یکی از مافیای شناختی نام می‌برد! انواع دیگر مافیا مانند نقل قول در دهان مردم و کارشناسان است: مافیای سیب زمینی، مافیای گوجه فرنگی، سبزیجات، میوه‌ها، شکر، روغن نباتی، موز وقتی می گوییم مافیای کنکور، مافیای آموزش، مافیای کتاب درسی مافیای مدرسه، این والپیپر.

اما این پیشینه در همه جا وجود دارد و اتفاقاً کاملاً با مقامات دولتی مرتبط است. هیچ مافیایی بدون نفوذ در بدنه جامعه موفق نشده است. در طول سه دهه گذشته، هرگاه با یک مسئول پشت پرده مصاحبه می شد، بلافاصله و بدون مقدمه می گفت: «مافیا خود مقامات دولتی هستند!» مثلا «مافیای کنکور در ساختمان وزارت آموزش و پرورش است» یا «مافیای خودرو در خود وزارت صنعت است».

انتظار می رود حتی اگر حجاب در افزایش کاذب قیمت ها و تضعیف دولت فعال باشد، دولتمردان درباره وظایف و تکالیف خود با مردم صحبت کنند. باید فرض کرد که مافیا یک رهبر برجسته دولتی و انقلابی است. اینکه گفته می شود تنها در ستاد یک خودروساز، ۲۰ هزار کارگر مازاد از خانواده مدیران دولتی جمع آوری شده و خودروسازان برای پرداخت حقوق های نجومی خود باید هر روز خودروی مرگ را افزایش دهند، با «تحقیق» قابل حل نیست. “. این علف هرز نمی خواهد دیده شود، می خواهد ریشه کن شود.

دولت سیزدهم امید و امید ایجاد کرد. او نباید وقت خود را تلف کند. به نظر می رسد جز دشمنان طبیعی ملت ایران همه پشت سر دولت هستند.