آزادی هایی در ایران وجود دارد که در هیچ کجای دنیا یافت نمی شود


اطلاعات اضافی

دیدارنیوز دستورات پادشاه:

جمعه ۱۵ اکتبر ۱۴۰۱

امروز متوجه شدم پزشکی قانونی در کشور جایی دارد که کارش بررسی علل مرگ عوام و رسیدگی به خطاهای پزشکی قانونی است. خدا را شکر! حوالی ظهر گزارش هایی مبنی بر لزوم برداشت آب از مخزن در برخی نقاط تهران منتشر شد. این یک کار مهم است. برای رزومه فردی که آب حوض می کشد مفید و ضروری است. من سخنان حسین را درباره قطع اینترنت در آمریکا در جریان حمله حامیان دونالد به کنگره خواندم. کار آمریکایی ها واقعا عجیب است. البته بعداً معلوم شد که آمریکایی ها آن زمان اصلا اینترنت را قطع نکردند که این هم عجیب است، چون آمریکایی ها در کل عجیب هستند و این باعث می شود زود به هم بخورند.

شنبه ۱۶ اکتبر ۱۴۰۱

ابراهیم امروز به دانشگاه الزهرا رفت و سال تحصیلی را با استقبال دانشجویان افتتاح کرد. آن چهار قلاب و کرباس آنجا بود که بقیه شاگردانشان را رودخانه زلال آب برد. ابراهیم نشان داد که علاوه بر تسلط بر شعر و ادبیات فارسی، در زمینه حشره شناسی نیز دانش خوبی دارد. عجیب اینکه برخی می خواستند علم ابراهیم را زیر سوال ببرند.

یکشنبه ۱۷ اکتبر ۱۴۰۱

یکی دوتا از ویسپ های ناوبر، مهم نیست اسمش چی بود، مثل همیشه یه چیزی گفت که باید مهم باشه. طبق معمول ما مردم حرف آنها را می پذیریم و از آنها درس می گیریم. فهمیدم در ایران آزادی هایی هست که در هیچ کجای دنیا پیدا نمی شود، همه چیز برای اعتراض هست و اگر کسی بخواهد اعتراض کند می تواند از روزنامه و حتی بودجه رادیو و تلویزیون استفاده کند. در عین حال شک داشتم که آیا جامعه ایران توانایی دموکراتیک شدن را دارد یا خیر.

محمد صالح، وزیر امور دو و نیکن گفت: اگر چند میلیون راننده تاکسی بدانند که برای رانندگی بدون حجاب جریمه می شوند، بیش از ۵۰ درصد مشکل کشف حجاب در خودروها حل می شود. حق با اوست. همچنین درآمد ملکی را افزایش می دهد. بالاخره اگر مردم نمی خواستند تنبیه بدنی شوند، باید هزینه آن را می پرداختند. مفتی ممکن نیست.

دوشنبه ۱۸ اکتبر ۱۴۰۱

محسن مدیر عامل موسسه رسانه بودجه بلدیه گفت: پلتفرم ها باید به گونه ای فیلتر شوند که حتی با فیلترشکن هم باز نشوند. سپس جایگزین های کاملی برای آنها تولید می کنیم و اگر آنها را نداشته باشیم آنها را می خریم. این یک ایده خوب است. مردم وقت خود را در فضای مجازی تلف نکنند. بهترین واقعی از همه. این روزها هیچ خبری در شهر نیست.

سه شنبه ۱۹ اکتبر ۱۴۰۱

مدیرعامل یک خودروساز داخلی خبر مهمی داد و گفت: برخی استانداردهای ایرانی در خودروهای خارجی اختیاری است. خبر مهمی است این که خودروسازان ما باید برای پیش فروش محصولات خود قرعه کشی بین مردم برگزار کنند، کاملا اختیاری است. حالا یک بوق، چهار چرخ و هیچ صندلی. روزنامه های بودجه این روزها نکات مهمی را درباره برخی زنان، روسری و مواردی از این دست می نویسند. ما باید بخوانیم، یاد بگیریم و افراد خوبی از دارایی هایمان باشیم. مهدی رئیس املاک کشور اعلام کرد که هر نخاله در تهران ۱۵ میلیون تومان قیمت دارد و من قیمت آن را نداشتم. ما باید بیشتر از جان خود مراقب سطل های زباله شهری باشیم زیرا از جان ما گرانتر هستند. البته اگر مهدی بخواهد آشنایانم را دارم که می توانند برایش یک سطل زباله با همان کیفیت و یک پنجم قیمت تولید کنند.

چهارشنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۱

صفحه اول روزنامه بودجه را دیدم. خوشبختانه این بار معلوم شد که کار انگلیسی ها بوده است. در خبرها خواندم که مراسم معارفه معاون سابق رئیس جمهور در امور شلغم و حتی سوگات از شهرداری تهران که قرار بود مدیرعامل یک شرکت بزرگ نفت شود لغو شد، نمی فهمم چرا؟ در استفاده از این املاک متخصص حتی لحظه ای تردید نکنیم وگرنه همه چیز آنطور که باید به دست ما نمی رسد. این مایه تاسف است

پنجشنبه ۲۱ م ۱۴۰۱ م

سخنان یوسف را دیروز خواندم، امروز کشور آموزش و پرورش و گویا چند دانش آموز بی ادب برای اصلاح و تربیت از مدارس حذف شده اند و بعداً آنها را برمی گردانند. فکر می کردم هنوز باید بچه ها را برای تحصیل به مدرسه فرستاد، تازه فهمیدم در زمان ابراهیم مکان های بهتری برای این کار ساخته اند. یوسف در واقع هنوز نمونه ای از مادها ندارد. در طول روز خبرهای متفاوتی از تصویری که در میدان ولیعصر تهران نصب شده بود و چهره چند زن روی آن دیده می شد شنیدم. برخی از زنان اعلام کردند که تصویر خود را دوست ندارند. اموال مثل همیشه قربانی شد و با در نظر گرفتن افکار عمومی عکس از دیوار برداشته شد. در هیچ جای دنیا این همه علاقه به نظرات عموم مردم وجود ندارد، اما غربی ها آن را طور دیگری نشان می دهند.